Av. Gonca Uyguç

 

Uyguç Danışmanlık

Gonca Uyguç meslek hayatına 2000 yılında, uluslararası hukuk hizmetleri veren bir firmada avukat olarak başlamıştır. Yerli ve yabancı birçok organizasyona danışmanlık ve avukatlık hizmetleri sunduğu bir deneyimi takiben Siemens Türkiye Hukuk Departmanı bünyesine katılmış ve şirketin enerji, ulaşım, sağlık hizmetleri gibi farklı sektörlerdeki bölümlerine hukuk hizmeti sağlamıştır.  2008 yılında 8 ülkeden sorumlu Orta Doğu Hukuk ve Uyum Müdürü unvanıyla Novo Nordisk firmasına katılarak ilaç sektöründeki hukuk, uyum ve iş etiği çalışmalarına başlamıştır. Novo Nordisk’te çalıştığı altı yıl boyunca İsviçre-Zurich merkezli bölge ofisinde 150 ülkeden sorumlu İş Etiği ve Uyum Müdürü ve Malezya-Kuala Lumpur merkezli Güney Doğu Asya Hukuk ve Uyum Direktörü pozisyonlarında, farklı bölge ve ülkelerin sorumluluklarını üstlendiği yurtdışı görevlerde bulunmuştur. 2014 yılında Roche İlaç Türkiye’ye Hukuk, Uyum ve İç Denetim Direktörü olarak katılan Gonca Uyguç, 2017 yılına kadar bu pozisyonda çalışmıştır. 

Başta ilaç sektöründeki hukuki düzenlemeler olmak üzere muhtelif sektörlere ilişkin regülasyonlar konusunda uzmanlığı olup iş etiği ve uyum politikaları yapılandırılması, uyum programlarının uygulanması ve bu kapsamda; rüşvetle mücadele, rekabet hukuku, şirketler hukuku, bilgi güvenliği hukuku, iş hukuku, beyaz yaka suçları, iç soruşturmalar ve iç denetim konularında da deneyim sahibidir.

2017 yılında beri Uyguç Danışmanlık çatısı altında hukuk ve uyum danışmanlığı yapmakta olan Gonca Uyguç, organizasyonlarda hukuk ve uyum programları kurulması hizmetleri sunmakta ve yine hukuk, uyum eğitimleri vermektedir. Science Po Paris ile Seton Hall Üniversitelerinin ortak düzenlediği Uyum Yönetimi Programı mezunu olan Uyguç, halihazırda Bilgi Üniversitesi’nde Organizasyonel Psikoloji yüksek lisansı yapmaktadır. 

By | 2018-02-05T09:42:14+03:00 Nisan 25th, 2017|Av. Gonca Uyguç için yorumlar kapalı