Dr. Burak Koçer

 

The Aspen Family Business Group Üyesi

İş dünyasındaki ailelere hizmet veren Amerika merkezli The Aspen Family Business Group üyesi olan Burak Koçer, kurumsal yönetim ve aile şirketleri alanında birçok şirket ve kuruma danışmanlık yapmıştır. 2012 yılında bu yana Bosch Fren Sistemleri A.Ş. ve Federal-Mogul İzmit Piston ve Pim Üretim Tesisleri A.Ş.’de bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

1998 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olan Burak Koçer 2000 yılında Ball State University Miller College of Business MBA programını, 2005 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Yönetimi ve Organizasyon Anabilim Dalı doktora programını tamamlamıştır.

Ocak 2016’dan bu yana EBRD sponsorluğunda yürütülen SPK Kurumsal Yönetim Raporlama ve İzleme Sisteminin Geliştirilmesi Projesi’nde Yerel Kurumsal Yönetim Uzmanı olarak rol almaktadır.

2009 yılından beri Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) bünyesinde Kurumsal Yönetim alanında eğitim vermektedir.

2005 yılında SPK Yayınları’ndan çıkan İMKB’de İşlem Gören Şirketlerin Yönetim Kurulu Yapısı ve İşleyişi ile 2014 yılında Scala Yayıncılık’tan çıkan Kuşaktan Kuşağa Servet Köprüsü adlı iki kitabı bulunmaktadır. 2010 yılında yayımlanan TÜSİAD Yönetim Kurulları için Kurumsal Yönetim Prensipleri adlı rehberin eş yazarları arasında yer almıştır.

SPL İleri Düzey Sermaye Piyasası İşlemleri ve SPL Kurumsal Yönetim Uzmanlığı Lisansı’nın yanı sıra IFC Kurumsal Yönetim Eğitmenliği Sertifikası’na sahiptir.

İngilizce, Almanca ve Yunanca bilmektedir.

2016-09-23T10:00:48+03:00