Dr. Mehmet Ali Demirkaya

 

Aren Denetim Hizmetleri Ortağı

Mehmet Ali Demirkaya, 1999 yılında başladığı denetim kariyerinde Dünya’nın en büyük denetim şirketlerinde, çalışma fırsatı bulmuştur. Mehmet, 2013 yılında Aren’e ortak olmuş, denetim ve danışmanlık alanlarında hizmet vermeye başlamıştır.1999 yılından beri üretim ve hizmet sektöründe faaliyet gösteren şirketlere, bununla birlikte, SPK, BDDK, EPDK ve Hazine Müsteşarlığı düzenlemelerine tabi olarak faaliyet gösteren kurumlara denetim ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

Türk Ticaret Kanunu, SPK, BDDK, Finans ve Kurumsal Yönetim mevzuatı konularında uzmandır.

Ayrıca; Türk Ticaret Kanunu, Kurumsal Yönetim, Kurumsal Risk Yönetimi, Şirketlerde Yeniden Yapılanma, Mali Tablolar Analizi, Uluslararası Finansal Raporlama Standartları (“UFRS – TFRS/TMS), Hile Denetimi, İç Denetim, Bütçe ve Finansçı Olmayanlar için Finans konu başlıklarında yaklaşık 16.000 kişiye eğitim vermiştir. Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD), Etik ve İibar Derneği (TEİD) ve TÜSİAD “SPK Mevzuatı Çalışma Grubu” üyesidir. SMMM lisansı, Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Denetim Yetki Belgesi, SPK ve KGK Bağımsız Denetim Lisanslarına sahiptir.

Bağımsız Denetim Derneği (BDD) ve Türkiye Muhasebe Uzmanları Derneği (TMUD) üyesidir. Mehmet, birçok uluslararası konferans, panel ve eğitimde denetim ve mevzuat konularında konuşma ve sunumlar yapmıştır. Mehmet, İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi mezunudur. Master derecesini Marmara Üniversitesi, İşletme Fakültesi, Denetim bölümünden almıştır.

Aynı üniversiteden Muhasebe ve Finansman dalında Doktora derecesi almıştır. Kendisi İngilizce bilmektedir.

2016-09-23T10:01:05+03:00