Dr. Gökhan Yılmaz

Dr. Gökhan Yılmaz

PwC

TEİD 2023-2025 Dönemi Denetim Kurulu Başkanı, PwC Türkiye Forensic Bölüm Lideri

20 yılı aşkın uyum, etik, iç denetim, suistimal inceleme, veri analitiği ve risk yönetimi tecrübesine sahip olan Dr. Gökhan Yılmaz,  uzun yıllar iç denetçilik görevlerinde bulunduktan sonra KPMG’de kıdemli müdür olarak dünyanın önde gelen firmaları için birçok iç denetim, risk yönetimi ve uyum projesi yönetti.

Bunun ardından, Royal Bank of Scotland EMEA bölgesi iç denetim direktörü olarak görev yapan Gökhan, görevi kapsamında Türkiye ve İngiltere başta olmak üzere birçok ülkede iç denetim ve özel inceleme çalışmalarında bulundu. Gökhan halen PwC Türkiye’de Forensic bölümü lideri olarak, ticari anlaşmazlıklar, suistimal incelemeleri, veri analitiği, uyum, etik ve kriz yönetimi gibi konularda danışmanlık faaliyetlerini yönetmektedir.

Gökhan, Marmara Üniversitesi İşletme bölümünü tamamladıktan sonra bilgisayar destekli denetim araçlarının kullanımı ile ilgili yüksek lisans tezini tamamladı. İkinci yüksek lisansını ise Üsküdar Üniversitesi Adli Bilimler Enstitüsünde Adli Psikoloji ve Davranış Delilleri bölümünde bitirdi. Doktora çalışmasını ise, Marmara Üniversitesi Muhasebe ve Finansman anabilim dalında suistimallerin büyük veri analitiği yoluyla tespiti konusunda yaptı.

Suistimal İnceleme, Soruşturma, Mülakat ve Sorgu Teknikleri, Etik ve Uyum, İç Denetim ve Risk Yönetimi, Yalanı Anlama ve Manipülasyon Teknikleri gibi konularda eğitim ve seminerler veren Dr. Gökhan Yılmaz halen Uluslararası Suistimal İnceleme Uzmanları Derneği ve ACFE Türkiye’nin Başkanlığını yürütmektedir. Mesleğiyle ilgili birçok araştırma ve makale çalışması gerçekleştiren Gökhan CFE, CIA, CISA, SMMM, CCSA ve CRMA sertifikalarına sahiptir.

6. Dönemde Denetim Kurulu Üyesi olarak da görev yapmıştır.

Dr. Gökhan Yılmaz