İdil Gürdil

 

KPMG Ortak, Risk Danışmanlığı

Profesyonel Tecrübe

İdil Gürdil, 20 yıllık denetim, danışmanlık ve reel sektör tecrübesiyle KPMG Türkiye’de Risk Yönetimi Danışmanlığı’nda ortak olarak çalışmaktadır.

İdil Gürdil, dokuz yıl boyunca KPMG Türkiye’de denetçi olarak çalıştı, bu süre boyunca denetim; değerleme, durum tespit çalışmalarını içeren geniş bir deneyim elde etti. Sonrasında; Migros’ta bütçe, kontrol ve raporlama müdürü olarak çalıştı. 2003 yılında Cognis’te muhasebe, finansal raporlama ve iç denetim fonksiyonlarının yönetimini devraldı. Türk muhasebe standartları ve vergi mevzuatı, günlük işlemlerin yönetimi ve finansla ilgili bilgi teknolojileri projelerini yürütme konularında tecrübe sahibi oldu. Şubat 2007’de KPMG Türkiye’ye tekrar katıldı.

İdil Gürdil’in bankacılık, leasing, faktöring, filo kiralama, perakende, holding şirketleri, turizm, ilaç, kimya, otomotiv, gıda, boya, turizm, sigorta ve enerji sektörleri konusunda geniş sektör deneyimi bulunmaktadır. Ayrıca, Türk Muhasebe Standartları, UFRS, US GAAP ve diğer düzenleyici standartlar (Sermaye Piyasası Kurulu, vb) konularında derin bilgi birikimi vardır.

SAP FI Modülü’nde geniş tecrübesi olan İdil’in diğer modüller konusunda da bilgi birikimi vardır.

Şubat 2007’den itibaren KPMG’de çeşitli iç denetim, finansal raporlama, bütçeleme, UFRS dönüştürme hizmetleri, suistimal risk yönetimi danışmanlık projeleri ve suistimal inceleme projelerini yürütmüştür.

Yeditepe Üniversitesi’nde finansal raporlama ve finansal muhasebe konularında 2007 ve 2008 yıllarında ders vermiştir.

Yeni TTK konusunda düzenlenen seminerlere konuşmacı olarak katılmıştır.

Üyelikleri

Şeffaflık Derneği Üyesi

USIUD Denetim Komitesi Üyesi (2008-2009)

TEİD Denetim Komitesi Üyesi (2010-2011)

TKYD Denetim Komitesi Üyesi (2010-2012)

2016-09-19T12:53:22+03:00