Taylan Dilek

 

EY Türkiye Kıdemli Müdürü

M. Taylan Dilek, EY Türkiye organizasyonunda Forensic and Integrity Services bölümündeki Kıdemli Müdürlük görevinin yanında, aynı kurumda kurumsal eğitimler ile ilgili sorumlulukları da üstlenmektedir. 19 yıllık denetim ve danışmanlık deneyiminin yanında etik kurulların oluşturulması, yönetilmesi ve etik farkındalığı artırıcı çalışmaları ile de çeşitli sektör ve şirketlere katkı sağlamıştır.

Çalışma hayatına T. İş Bankası A.Ş.’de müfettiş yardımcısı olarak başlayan Taylan Dilek, sonrasında sırasıyla Imperial Tobacco Türkiye’de İç Denetim Müdürlüğü, Turkcell ve Grup Şirketlerinde Bilgi Güvenliği, İç Suistimaller Birim Müdürlükleri, İç Denetim Bölüm Başkanlığı, Kurumsal Risk Yönetim Direktörlüğü, Etik Komite Üyeliği ve Başkanlığı görevlerini icra etmiştir.

İç suiistimallerin tespit ve önlenmesi, Sarbanes&Oxley, Foreign Corrupt Practices Act ve UK Bribery Act konularında kapsamlı deneyim sahibi olan M. Taylan Dilek, ayrıca çalışma hayatı boyunca 400’ün üzerinde şüpheli mülakatı çalışmasını yönetmiş, çeşitli şirketlere de bu konularda danışmanlık sağlamıştır. Ek olarak finansal suçların ve terörizmin finansmanının önlenmesi konusunda da çalışmaları bulunan Taylan Dilek, EY Türkiye Forensic and Integrity Services bölümünün finansal kurumlardaki çalışmalarını yönetmektedir.

Suistimal İnceleme Uzmanı (Certifed Fraud Examiner) unvanına sahip olan ve 1993 yılında Ankara Koleji’ni, 1998 yılında Hacettepe Üniversitesi İktisat Bölümü’nü bitiren M. Taylan Dilek, halihazırda İstanbul Üniversitesi’nde Felsefe eğitimini sürdürmektedir.

By | 2019-03-07T18:13:41+03:00 Ağustos 10th, 2018|Taylan Dilek için yorumlar kapalı