TEİD Academy Next Gen İlk Dönem Mezunlarını Verdi!

TEİD Academy Next Gen İlk Dönem Mezunlarını Verdi!

Etik ve İtibar Derneği, Türkiye’de faaliyet gösteren çeşitli sektörlerdeki şirketler ve çalışanlarına yönelik projelerinin yanında genç nesillere de etik, uyum ve itibar konularının önemini anlatmak ve farkındalık yaratmak adına gerçekleştirilen çalışmalara günden güne yenilerini eklemeye devam ediyor.

Kişilerin iş hayatında etik davranışlarda bulunabilmesi ve günlük hayatında da doğru olanı yapabilmesi için, etik konuları ile ilgili eğitimi üniversite, lise ve hatta ilkokul çağlarında almaları gerektiğini bildiren araştırmalara uygun olarak bugüne kadar “Geleceğin Etik Liderleri” projesi ile gençler nezdinde etik farkındalık geliştirmeyi hedefleyen TEİD, artık TEİD Academy Next Gen ile “Geleceğin Etik ve Uyum Yöneticileri”ni yetiştirerek kapasite geliştirme safhasına geçti.

“Etik ve Uyum Yöneticiliği” mesleğinin ihtiyaç ve gereklerinin üniversite 3. veya 4. sınıf öğrencilerine ve yeni mezunlara öğretilmesini amaçlayan TEİD Academy Next Gen 16 Aralık 2022’de İstanbul Üniversitesi Girişimcilik Kulübü (İGK) iş birliğiyle başladı. Dersler 13 Şubat 2023 tarihinde sona ererken katılımcılar başarı belgelerini TEİD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda TEİD Akademi eğitmeni olan Av. Rana Günay Hoffman’ın elinden aldılar.

Açılan 12 saatlik bu eğitim programı ile genç nesiller “Etik ve Uyum Yöneticisi” olma yolundaki ilk adımlarını değerli TEİD Akademi eğitmenleri Aslı Ertekin, Av. Seçkin Savaşer, Av. Altuğ Özgün ve Av. Tuğba Doğru Barutçuoğlu ile attılar.

Program kapsamında online 8 saatlik dersin yanı sıra 4 saatlik offline video dersleri ile de toplam 12 saatlik bir eğitim verildi.  Program detaylarına bu sayfadan erişilebilir. Program mezunlarının listesine ise bu sayfadan incelenebilir.

24 program mezunu genç 16 Mart 2023 günü gerçekleşen “TEİD Akademi & TEİD Academy Next Gen Eğitmenler & Mezunlar Buluşması”nda başarı belgelerini alarak TEID Academy Next Gen 1. Dönem Mezunları arasında yerlerini aldılar.

TEİD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve TEİD Akademi eğitmeni Av. Rana Günay Hoffman TEID Academy Next Gen mezunlarını tebrik ederken benzer programların gelecekte de açılacağının müjdesini paylaşırken konuşmasında şunları belirtti:  “Şirketlerinin yerel ve küresel pazarlardaki etik ve uyum risklerini yönetebilen, etik ve uyum programlarını oluşturabilen, eğitimler hazırlayabilen ve etik ilke ve değerlerinin şirketlerinin iş yapış biçimine yansımasını ve içselleştirilmesini sağlayacak çalışmalar yapabilen Etik ve Uyum Yöneticileri mezun etmeyi amaçlayan programımız, her dönem gelişmeler ışığında güncellenerek zenginleştiriliyor.  Bugün aramızda geçtiğimiz günlerde birinci ve pilot dönemini tamamladığımız TEİD Academy Next Gen katılımcılarımız da bulunuyor. TEİD olarak etik ve uyum yönetiminin öneminin yakın gelecekte daha da artacağının bilincindeyiz. Bu nedenle genç neslin etik konusundaki farkındalığını ve bilgisini artırmayı ve sorumlu liderler yetişmesine destek olmayı amaçlıyoruz.”

TEİD Academy Next Gen İlk Dönem Mezunlarını Verdi!

Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/) is not within the allowed path(s): (/home/pit2120/:/tmp/:/var/tmp/:/opt/alt/php81/usr/share/pear/:/dev/urandom:/usr/local/php74/lib/:/usr/local/php81/lib/:/usr/local/php74/lib/:/usr/local/php82/lib/:/usr/local/lib/php/) in /home/pit2120/domains/teidakademi.com/public_html/wp-includes/l10n/class-wp-translation-controller.php on line 106