Av. Bahadır BALKI

Av. Bahadır BALKI

ACTECON

Bahadır BALKI 2006 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuş, 2008 yılında Saarland University – Europa Institut’da “Avrupa Ekonomi Hukuku” alanında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

ACTECON’da 2008 yılında danışman olarak çalışma hayatına başlamış, 2014 yılı itibari ile şirket ortağı, 2018 yılı itibari ile ise yönetici ortak konumuna gelmiştir.

Gözlük/lens, titanium dioxide, demir-çelik, FMCG, bitki koruma, liman hizmetleri, çimento, bankacılık, sigorta, otomotiv, telekomünikasyon, yayın hakları, sinemacılık, havacılık, ro-ro taşımacılığı ve daha birçok farklı endüstride gerçekleşen global şirket birleşmeleri ve rekabet soruşturmalarında şirketleri temsil etmiştir.

Bahadır BALKI, Rekabet Kurulu’nun 20 yıllık uygulamasında ilklere imza atan ACTECON Ekibi’nin liderliğini yapmıştır. “Kurumsal Bankacılık” soruşturmasında Rekabet Kurulu’nun ihlali bir kartel olarak tanımlamamasına rağmen, ACTECON, temsilcisi olduğu ve pişmanlık başvurusunda bulunan şirketin cezadan tam muafiyet almasını sağlamıştır.

BALKI, 2014 yılında uluslararası rekabet otoritelerinin çatı örgütü olan “International Competition Network”e Türkiye’yi temsil etmek üzere “Non-Governmental Advisor” olarak atanmış ve aynı yıl Fas’ta gerçekleşen yıllık toplantıda şirketlerin rekabet otoriteleri ile gerçekleştirdikleri uzlaşma ve taahhüt süreçlerine dair tecrübelerini paylaşmak üzere “resource person” olarak davet edilmiştir. Çeşitli hukuki seminer ve konferanslarda düzenli olarak konuşmacı olarak yer almaktadır. “Who’s Who Legal” tarafından 2015 yılından bu yana rekabet hukuku alanında uluslararası çevrelerde önde gelen bireylerden biri olarak seçilmektedir.