Arzu Deniz Aksoy

Arzu Deniz Aksoy

Vodafone

Sosyal Etki Girişimcisi, Sürdürülebilirlik Akademisi Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Kariyerine 1994 yılında Coca Cola’da Pazarlama Uzmanı olarak başlayan Arzu Deniz Aksoy, 2000-2006 yılları arasında 3M’de Pazarlama Müdürü olarak çalıştı. 2006 yılında BASF’ye Avrupa ve EAWA Pazarlama Müdürü olarak transfer olan Aksoy, 2010-2019 yılları arasında BASF’de Kurumsal İletişim ve Kamu İlişkileri Direktörü olarak görev yapmıştır.

Kariyerine 2019 Temmuz ayından itibaren “Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları” ekseninde çalışan kar amacı gütmeyen kurumlara “Yönetim-Strateji Danışmanı” olarak destek vermekte olan Aksoy, aynı zamanda Sürdürülebilirlik Akademisi’nde Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Birleşmiş Milletler’in 10 Evrensel İlkesi ve 17 Sürdürülebilir Kalkınma Amacı ekseninde marka, pazarlama, iletişim ve sürdürülebilirlik alanında sosyal etki danışmanlığı hizmeti vermektedir. 21’inci yüzyıl yetkinlikleri ekseninde; marka iletişiminin sürdürülebilirlik, etkili liderlik ve toplumsal fayda bilinci ile oluşturulması gerektiğine inanmaktadır.

Global Compact Türkiye, Hedefler için İş Dünyası, UNDP ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu sosyal etki ve strateji danışmanlığı yaptığı kurumlardan bazılarıdır.

‘Kişisel Marka’, ‘Lider İletişimi’, ‘Marka Elçiliği’,‘Marka İtibar Yönetimi’ eğitimleriyle genç profesyonelleri desteklemeye devam etmektedir. 2019 yılından itibaren Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Lisans dersleri vermekte ve yarı dönemli akademisyen olarak görev yapmaktadır. Bahçeşehir, Boğaziçi ve Galatasay Üniversiteleri’nde ise konuk eğitmen olarak yer almaktadır.

TEİD (Türkiye Etik ve itibar Derneği) eğitmen kadrosunda da ayrıca “Çeşitlilik ve Kapsayıcılık” eğitimleri vermektedir.

Avrupa İletişimciler Derneği (European Communications Association Directors) global mentörü ve Türkiye’nin en büyük kurumsal iletişimciler ağı olan Kurumsal İletişimciler Derneği’nde Yönetim Kurulu üyesi olan Aksoy aynı zamanda mentörülük ve koçluk eğitimleri de vermektedir. 6 Sigma Yeşil Kuşak eğitimi kapsamında 3M ve Global Mentorship eğitimi kapsamında BASF şirketlerinde çalıştığı dönemlerde kurum içi mentörlerden birisi olarak görev yapmıştır.

2010 yılından beri  Avrupa İletişimciler Derneği (European Communication Assoiation Directors – ECAD) bünyesinde aktif koçluk ve mentörlük yapmaktadır. Halen bu kapsamda ECAD bünyesinde Türkiye’de görev yapan ki tek mentördür. Aksoy, aynı zamanda çift kanatlı gençlerin yetişmesi için çalışan Young Guru Academy’de Hayal Ortağıdır.

Arzu Deniz Aksoy