Av. Arda Özgil

Av. Arda Özgil

AbbVie

AbbVie Hukuk Müşaviri (Türkiye & Orta ve Doğu Avrupa)

Arda Özgil, 2004 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuş, sonrasında 2007 yılında Londra Westminster Üniversitesi’nde Uluslararası Ticaret Hukuku alanında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

2004-2005 yıllarında Yarsuvat&Yarsuvat Hukuk Bürosunda avukatlık stajını tamamlayarak, 2013 yılına kadar Gün+Partners ve Paksoy Hukuk Bürolarında çalışmıştır. Bu dönemde; yerli ve uluslararası birçok müvekkile; birleşme ve devralma, ticari uyuşmazlıklar ile dava ve tahkim alanlarında destek vermiştir. Başta ticaret hukuku olmak üzere, fikri mülkiyet, ceza ve iş hukuku alanlarına yoğunlaşmıştır.

2013 yılında ilaç sektörüne giriş yapmak suretiyle, öncelikle Deva (EastPharma) Holding ve devamında Novartis/Sandoz ve Boheringer Ingelhem şirketlerinde kurum içi hukuk müşavirliği, uyum ve yönetim kurulu görevlerinde bulunmuştur. İlacın üretim ve teknik operasyonlarından ticari operasyonlarına, uyum süreçlerinden uluslararası pazarlara kadar birçok alanında hukuki destek sağlamıştır. İlaç, ticaret, iş ve sosyal güvenlik ile ceza hukuku ana faaliyet alanları olup; uyum alanında ise politika, prosedür ve standartların oluşturulması, eğitim süreçlerinin tatbiki, iletişim ve kampanyaların uygulanması, iç denetim ve soruşturmalar ile disiplin süreçlerinin yürütülmesi ve düzeltici aksiyonların uygulanması noktasında  desteklerini sürdürmüştür. Halen AbbVie şirketinde Türkiye ile Orta ve Doğu Avrupa’dan sorumlu Hukuk Müşaviri olarak görev yapmaktadır.

Av. Arda Özgil