Av. Didem Kalaycıoğlu Birol

Av. Didem Kalaycıoğlu Birol

DKB Legal

Didem Kalaycıoğlu Birol, hukuk ve uyum alanında farklı görevlerde 18 yılı aşkın deneyime sahiptir.

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlamıştır. Galatasaray Üniversitesi’nde Ekonomi Hukuku alanında yüksek lisans derecesini almış olan Didem Kalaycıoğlu Birol, 2004 yılından bu yana İstanbul Barosuna kayıtlıdır.

Doğuş Holding Turizm Grubu’nda özellikle Ticaret Hukuku, Toplu ve Bireysel İş Hukuku, Rekabet Hukuku alanlarında uzman avukat olarak çalıştıktan sonra, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.’de çalışmaya başlamıştır. Elektronik Haberleşme Hukuku, Rekabet Hukuku, Tüketici Hukuku ve Kişisel Verilerin Korunması Hukuku alanlarında uzmanlaşmış ve “Sektörel Hukuk Danışmanlığı Birim Müdürü” görevinden sonra “Kişisel Veri ve Rekabet Hukuku Müdürü” olarak atanmıştır. Aynı zamanda DPO (Data Protection Officer) olarak görev yapmıştır.

Akabinde yerli ve yabancı müvekkillere hukuki danışmanlık ve uyum programlarının yönetimi konularında hizmet veren DKB Legal Consultancy&Compliance’ı kurmuştur.

Başta Kişisel Verilerin Korunması Kukuku, Rekabet Hukuku, Telekomünikasyon Hukuku ve teknoloji alanlarında geniş bir tecrübeye sahip olup, Uyum Porgramlarının yönetimi konusunda da geniş bir deneyime sahiptir.

Gerek Etik ve İtibar Derneği bünyesinde gerekse eğitmen, konuşmacı vb sıfatlarla rol aldığı başlaca etkinlik ve eğitimlerle, uzmanlık alanındaki konulardaki farkındalığa katkı sağlamak için çalışmalarını sürdürmektedir.

Av. Didem Kalaycıoğlu Birol

Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/) is not within the allowed path(s): (/home/pit2120/:/tmp/:/var/tmp/:/opt/alt/php81/usr/share/pear/:/dev/urandom:/usr/local/php74/lib/:/usr/local/php81/lib/:/usr/local/php74/lib/:/usr/local/php82/lib/:/usr/local/lib/php/) in /home/pit2120/domains/teidakademi.com/public_html/wp-includes/l10n/class-wp-translation-controller.php on line 106