Av. Elif Selin Yılmaz Altay

Av. Elif Selin Yılmaz Altay

Enerjisa

Av. Elif Selin Yılmaz Altay, Enerjisa

Elif Selin YILMAZ ALTAY, İstanbul Barosuna kayıtlı bir avukat olarak uyum ve hukuk alanında uzmanlaştığı kariyerinin yanında, aynı zamanda Türk Patent Enstitüsü bünyesinde marka ve patent vekilidir.

ALTAY, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde, yüksek lisans eğitimini ise İstanbul Bilgi Üniversitesi, Ekonomi Hukuku alanında tamamlamıştır.

Ulusal ve uluslararası müvekkillere hizmet veren çeşitli hukuk bürolarında hukuk danışmanlığı yapmış olan ALTAY, söz konusu bürolarda çalışmalarını ağırlıklı olarak; şirketler hukuku, şirket birleşme ve devralmaları, proje finansmanları, halka arz işlemleri, sözleşme yönetimi alanlarında yoğunlaştırmıştır. Sonrasında Aviva Sigorta A.Ş.’de kıdemli hukuk müşaviri olarak başta Sigorta Hukuku, Sermaye Piyasası Hukuku, uyum ve etik konularında çalıştıktan sonra, meslek hayatına Enerjisa’da devam etmiştir. Enerjisa’da çalışmakta olduğu yaklaşık 10 yıl boyunca Enerji Hukuku, Rekabet Hukuku, Kişisel Verilerin Korunması Hukuku, Bilişim ve Teknoloji Hukuku, Yenilenebilir Enerji Hukuku alanlarında uzmanlaşmış olup, uçtan uca uyum programlarının yönetimi konusunda geniş bir tecrübeye sahiptir. Şu an Enerjisa’da KVKK Uyum Süreç Yöneticisi olarak devam ettiği hukuk kariyerinde, verdiği eğitimler, düzenlediği uyum programları ve veri stratejileriyle uyum farkındalığını artırmaya yönelik çalışmalarını sürdürmektedir.

Av. Elif Selin Yılmaz Altay