Av. Tuğba Doğru Barutçuoğlu

Av. Tuğba Doğru Barutçuoğlu

Mey | Diageo

TEİD 2023-2025 Dönemi Yönetim Kurulu Üyesi, Mey | Diageo, Hukuk ve Uyum Müşaviri

Tuğba Doğru Barutçuoğlu , hukuk ve uyum alanında farklı görevlerde 17 yılı aşan deneyime sahiptir. Kariyerine Muhtaranlar Hukuk Bürosu’nda serbest avukatlık yaparak başlamış, 13 yıldan bu yana da dünyanın en çok bilinen alkollü içki markalarının üreticisi Diageo’nun Türkiye’deki şirketi Mey | Diageo’da Hukuk ve Uyum Müşaviri olarak çalışmaktadır.

Barutçuoğlu, başta rüşvet ve yolsuzlukla mücadele, kara para aklamanın önlenmesi, anti-tröst ve rekabet ile veri gizliliği olmak üzere; diğer sektöre özgü uygulama ve regülasyonlar dahil etkili risk değerlendirmeleri ve uyum programları geliştirerek şirketinin yerel mevzuat ve şirket politika ve etik kültürüne %100 uyum içerisinde faaliyetlerini yürütmesi için çalışmakta; etik liderlik ve şirket politikalarına uygun etik karar verme konusunda şirket içi irtibat kişisi olarak; iç soruşturma süreçlerine de liderlik etmektedir.

Hayat amacı, düşüncelerin özgürce ve çekincesiz dile getirildiği adil bir ortam yaratmak olan Barutçuoğlu, Mey Diageo’da Çeşitlilik ve Kapsayıcılık ajandasını destekleyen Kapsayıcı Liderlik Programını yönetmekte ve şirket içi ve dışı atölye çalışmaları yapmaktadır. Yine Türkiye’de kadın istihdamına katkıda bulunmayı hedefleyen sosyal girişimcilerin oluşturduğu YenidenBiz Derneğine hukuki destek vererek kapsayıcılık ve çeşitliliği yaygınlaştırmaya gayret eder ve bulunduğu her ortamda genç meslektaşlarına ilham verme gayesindendir.

Barutçuoğlu, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olup, Galatasaray Üniversitesi Ekonomi Hukuku yüksek lisansını tamamlamıştır.Tuğba Doğru Barutçuoğlu, İstanbul Barosuna kayıtlı bir avukat olup, gerek Etik ve İtibar Derneği bünyesinde gerekse yürüttüğü diğer projeler ile etik ve uyum farkındalığını arttırmak üzerine çalışmalarını sürdürmektedir.

Av. Tuğba Doğru Barutçuoğlu