Av. Bahadır Balkı

 

ACTECON Partner

Bahadır BALKI 2008 Haziran ayında ACTECON’a katılmış ve 2013 yılının sonunda şirketin ortaklarından biri olmuştur. BALKI, başta telekomünikasyon, havacılık, havayolu yer hizmetleri, FMCG, taşımacılık, çimento, liman ve ro-ro hizmetleri, sinema gösterimi ve demir-çelik endüstrilerinde olmak üzere global ölçekte gerçekleştirilen birçok devralma işleminin Türkiye ayağını temsil eden ekiplere liderlik etmiştir. Yine bankacılık, sigorta, demir&çelik, ro-ro hizmetleri, FMCG, telekomünikasyon, Türkiye Futbol Süper Lig yayın hakları, otomotiv, çimento ve hazır beton endüstrilerindeki rekabet soruşturmalarında Türk ve uluslararası şirketlere savunmanlık hizmetleri sunmuştur.

 BALKI ayrıca antidamping ve gözden geçirme soruşturmalarında üretici firma ve ihracatçı birliklerini temsil etmektedir. BALKI; güneş panelleri, demir&çelik, seramik, tekstil ürünleri, BOPP film, düz cam, bisiklet iç/dış lastiği, motorlu çapa makinaları, makine halıları gibi farklı endüstrilerde Türk ve yabancı ülke otoritelerinin başlatmış olduğu çok sayıdaki soruşturmada uluslararası şirketleri temsil etmiştir.

 Bahadır BALKI 2006 yılında Bahçeşehir Üniversitesi’nden mezun olmuş, 2008 yılında Universitat des Saarlandes – Europa Institut’da Ekonomi Hukuku alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. BALKI, halen Avrupa Birliği Hukuku alanında doktora eğitimine devam etmekte, aynı zamanda Rekabet Kurumu tarafından yayınlanmakta olan Rekabet Dergisi’nde akademik hakem olarak görev yapmaktadır. BALKI, 2014 yılında Fas’ta gerçekleşen International Competition Network toplantısında Rekabet Kurumu tarafından kamu dışı delege olarak atanmış ve Türkiye’yi temsil etmiştir. Ayrıca, Avrupa Hukuk Öğrencileri Birliği’nin (ELSA) her yıl düzenlemekte olduğu yaz okulunda rekabet hukuku çerçevesinde şirket birleşme ve devralmaları ile ilgili seminerler vermektedir ve Bilgi Üniversitesi tarafından düzenlenen Uygulamalı Rekabet Hukuku Seminerleri’nde misafir eğitmen olarak görev yapmaktadır.

2016-11-08T10:38:48+03:00