Güray Karacar

 

Tofaş Dış İlişkiler Direktörü

 

‘90 yılında Saint-Joseph Lisesi’nden mezun olan Karacar eğitimine Marmara Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi’nde devam etmiştir. Medya, otelcilik,

Havayolu taşımacılığı, iletişim sektörlerindeki deneyimleri sırasında çeşitli kamu – özel sektör işbirliğindeki programlarda ve AB projelerinde görev almıştır. 2003 – 2016 yılları arasında Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği Genel Sekreteri olarak görev alan Karacar, Center for International Private Enterprise (CIPE) MENA Bölgesi Yürütme Kurulu Üyeliği, Dünya Bankası Sivil Toplum Diyaloğu Danışmanlığı, TUSIAD Kurumsal Yönetim Komitesi Üyeliği ve International Corporate Governance Network (ICGN) Ülke Temsilciliği, Entegre Raporlama Türkiye Yürütme Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmüştür. 2005 – 2007 yılları arasında Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Ulusal Program Koordinatörü olarak Küresel İlkeler Sözleşmesi (Global Compact) ve Bin Yıllık Kalkınma Hedeflerinin tanıtımında rol almıştır.  Haziran 2016 tarihinden itibaren Tofaş Dış İlişkiler Direktörü olarak çalışma hayatına devam etmektedir.

 

Sermaye piyasası, aile şirketleri, ekonomi gazeteciliği, sivil toplum kuruluşları, futbol endüstrisi konularında rehber yayınlar hazırlanması ve uygulamayı destekleyici araçların faydaya sunulmasının yanı sıra kurumsal yönetim anlayışının geniş bir çerçevede tanıtılması için Anadolu şehirlerinde ve İstanbul merkezli olarak seminer, konferans ve eğitimler düzenlemiştir. Yazarı olduğu ve katkıda bulunduğu yayınlar arasında Aile Şirketleri Yönetim Rehberi (2010), Türk Futbol Endüstrisi Yönetim Rehberi (2010), Nedir Bu Kurumsal Yönetim? (2005), Sivil Toplum Kuruluşları Yönetim Rehberi (2014), Ekonomi Gazetecisi El Kitabı (2011),  Türkiye Kurumsal Yönetim Haritası Araştırma Raporu (2005), Kurumsal Yönetim Algı Araştırması (2015), Türkiye – Pakistan – İran İş Ortamı ve Özelleştirmeler Karşılaştırma Raporu (2013) TUSIAD Kurumsal Yönetim En İyi Uygulama Kodu (2013) bulunmaktadır.

By | 2019-03-13T12:21:06+03:00 Temmuz 30th, 2018|Güray Karacar için yorumlar kapalı