Mehmet Tolga İncaz

Mehmet Tolga İncaz

Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.

Mehmet Tolga İncaz, Yapı ve Kredi Bankası Finansal Grup Mali Suçları Önleme Direktörü/Finansal Grup Uyum Görevlisi Yardımcısı

Kariyerine Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.’ de başlamıştır. Toplamda 25 yıllık Bankacılık tecrübesinin ilk 14 yılı Sahtecilik ve Dolandırıcılıkların Önlenmesi ve Tespiti, son 11 yılı ise MASAK Mevzuatı Uyum konusundadır. Yüksek Lisansını Kredi Kartı Dolandırıcılık Tespit Sistemlerinde Müşteri davranışlarının kullanılması konusunda proje ile tamamlamıştır.

Bu süre içerisinde Visa Europe, Risk Danışma Komitesi Üyesi ve Association of Certified Fraud Examiners (ACFE) Global Danışma Konseyi Üyesi gibi görevlerde bulunmuştur.

CFE (Certified Fraud Examiner), CAMS (Certified Anti-Money Laundering Specialist) ve CGSS (Certified Global Sanctions Specialist) Sertifikalarına sahiptir.

‘‘NATO Science for Peace and Security” serisinin, Calibration of Customer Risk Scoring via Classification Techniques for Money Laundering Prevention isimli kitabında yer alan, Use of Risk Analysis in Computer-Aided Persuasion kısmına diğer yazarlardan birisi olarak katkı sağlamıştır.

Uyum konusunda ulusal ve uluslararası çok sayıda eğitim ve seminere katılmış, ayrıca ulusal ve uluslararası platformlarda (Azerbaycan Bankalar Birliği üyesi Bankalar ve yerel otoritenin katıldığı) eğitimler vermiş ve konuşmacı olarak yer almıştır. Bankacılık kariyeri içerisinde, ulusal ve uluslararası bir çok kuruluşla çalışmalarda bulunmuş, Kredi kartları dolandırıcılığı konusunda bilirkişi olarak yer almıştır.

Halen Yapı ve Kredi Bankası A.Ş’de Finansal Grup Mali Suçları Önleme Direktörü ve Finansal Grup Uyum Görevlisi Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye Bankalar Birliği MASAK Çalışma Grubu Üyesi olan Mehmet Tolga İncaz Mevzuat Uyum Derneği’ nin kurucu üyesi ve Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Mehmet Tolga İncaz